קטגוריות
My Blog

רישוי עסקים רחובות


כמו מרבית הערים הגדולות בישראל, גם ברחובות פועלים עסקים רבים ומגוונים. חלק מהעסקים לוקחים סיכון גדול ופועלים ללא רישיון כחוק, אולם מרבית העסקים הקיימים, כמו גם חדשים, מבקשים לפעול באופן חוקי, תוך תיאום עם מחלקת רישוי עסקים רחובות. 
 

כל עסק, בין אם מדובר בחנות מכולת, מספרה, חברה לעיבוד עורות או מפעל ייצור, חייב לעבור את כל השלבים בדרך לרישוי עסקים. בשורות הבאות נבין אילו תחנות יעבור בעל עסק שרוצה לפעול בתיאום עם מחלקת רישוי עסקים רחובות. 
 

אישור מגורמים מקצועיים 

רישיון עסק לקיוסקים, ממש כמו רישיון למסעדה, חנות או גן ילדים, מחייב פניה לא רק לאגף הרישוי העירוני. רישוי עסקים רחובות מחייב פניה לאנשי מקצוע וגופים שונים על מנת שהללו יבדקו את רמת הבטיחות, הניקיון והיבטים נוספים. 
 

בין הגורמים שיש לפנות אליהם לצורך קבלת רישיון עסק למספרות, גני ילדים, חנויות וכדומה ניתן למצוא:

• משרד הבריאות – במידה ומתכוונים לקיים במקום מטבח, ממכר מזון מבושל וכדומה. 

• משרד איכות הסביבה – כדי לקבל אישור מבחינת הקפדה על תקנות למניעת זיהום, לכלוך, שפכים. 

• מהנדסים – בודקים את עמידות המבנה והתאמתו למטרה ולתכלית של העסק. 

• אישור מקדים נדרש גם מגורמי משטרה, כיבוי אש, משרד העבודה וגורמים מקצועיים נוספים.  
 

תהליך מקצועי ומהיר 

ישנם עסקים שיתקשו לפעול ללא רישיון, שכן הלקוחות לא יגיעו למקום בלתי מאושר. רישיון עסק לגני ילדים, למשל, הוא דוגמא לכך שכן אף הורה בר דעת לא ישלח את ילדיו למקום שבטיחותו לא נבדקה. עם זאת, גם עסקים אחרים צריכים לפעול בתיאום מחלקת רישוי עסקים רחובות, כדי להימנע מצו סגירה או מקנסות גבוהים. 
 

כדי לזרז את הטיפול ולקבל רישיון בהקדם, ניתן לפנות לחברות מקצועיות שמסייעות בכך. בצורה כזאת ניתן יהיה לפעול בצורה מהירה יותר, בלי עיכובים בירוקרטיים מיותרים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.